ФОТО+ВИДЕО | Пукање на парада за Денот на независноста на САД

Вооружен напад се случи денеска во северно предградие на Чикаго на парада на прославата на Денот на американската независност, јавија локалните медиуми. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Парадата била прекината по десет минути, кога се слушнале истрели и настанала паника. Според „Чикаго Сан Тајмс“, неколку луѓе се повредени. Репортерот на весникот тврди дека … Продолжи со читање ФОТО+ВИДЕО | Пукање на парада за Денот на независноста на САД