ФОТОГАЛЕРИЈА: Македонија одигра храбри 1:1 против големата Англија

Најдобрата македонска фудбалска репрезентација на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје во последниот натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство 2024 ремизираше 1:1 против Англија. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Англија уште во четвртата минута го имаше првиот удар кон нашиот гол преку дебитантот Луис, но непрецизно шутираше над голот на Димитриевски. … Продолжи со читање ФОТОГАЛЕРИЈА: Македонија одигра храбри 1:1 против големата Англија