ФОТО | Последната објава на застреланата камерманка го „кине“ срцето

За време на снимањето на „Рѓа“ (Rust) во близина на Санта Фе, директорката на фотографија Халина Хачинс беше убиена откако случајно беше застрелана од актерот Алек Болдвин, и тоа од пиштол којшто требало да биде наполнет со лажни куршуми (ќорци). Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Холивуд од утрово е завиен во црно – … Продолжи со читање ФОТО | Последната објава на застреланата камерманка го „кине“ срцето