ФОТО | Откриена причината за смртта на Бети Вајт: И Бајден се прости со трогателна порака од славната актерка

Цел свет го потресе смртта на познатата актерка и комичарка Бети Вајт, која почина 18 дена пред својот 100-ти роденден. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Почина легендарната актерка Бети Вајт на само денови пред нејзиниот 100-ти роденден Сега се откриени нови детали за нејзината смрт. Полицијата во Лос Анџелес за магазинот „ЈуЕс викли“ … Продолжи со читање ФОТО | Откриена причината за смртта на Бети Вајт: И Бајден се прости со трогателна порака од славната актерка