ФОТО | НАСА спектакуларно ја испрати Тина Тарнер меѓу ѕвездите

Светот со безброј почести ја испраќа „кралицата на рокенролот“, Тина Тарнер, која по долго боледување почина вчера на 83-годишна возраст. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Покрај познатите личности како Мик Џегер, Глорија Гејнор, Наоми Кемпбел и многу други, Американската вселенска агенција НАСА, исто така, оддаде спектакуларна почит во чест на покојната музичка легенда, … Продолжи со читање ФОТО | НАСА спектакуларно ја испрати Тина Тарнер меѓу ѕвездите