ФОТО: Најлудиот фан на Ѓоковиќ, ја истетовира најголемата траума на Федерер

Аргентинецот Франко кој за себе вели дека е голем фан на Новак Ѓоковиќ, на своите нозе истетовира интересна тетоважа која ќе ги разбесни фановите на Рожер Федерер, а на Швајцарецот ќе му предизвика траума. „Најважните броеви во мојот живот, 40:15 до вечноста“, напиша Франко притоа покажувајќи ја тетоважата на нозете. Овие бројки, 40:15 се водството … Продолжи со читање ФОТО: Најлудиот фан на Ѓоковиќ, ја истетовира најголемата траума на Федерер