ФОТО: Играчот на МЗТ Војдан Стојановски прогласен за МВП во финалната серија

На грбот на репрезентативниот капитен, Војдан Стојановски, МЗТ Скопје Аеродром си запиша уште една шампионска титула во својата клупска историја освојувајќи ја двојната круна во домашното првенство откако пред неколку месеци го подигна и преодниот трофеј од државниот Куп „Благоја Георгиевски – Буштур“. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber В. Стојановски беше видно расположен … Продолжи со читање ФОТО: Играчот на МЗТ Војдан Стојановски прогласен за МВП во финалната серија