ФОТО | Игор Џамбазов слави роденден: На денешен ден пред 40 години станав полнолетен

Омилениот актер и шоумен на многу генерации, Игор Џамбазов денес го слави својот роденден. Во негов стил, на својот инстаграм-профил сподели слика со едноставен дизајн „58“. „На денешен ден пред 40 години, станав полнолетен“, напиша Џамбазов во описот на сликата.   View this post on Instagram   A post shared by Игор Џамбазов (@igordzambazov) Под … Продолжи со читање ФОТО | Игор Џамбазов слави роденден: На денешен ден пред 40 години станав полнолетен