ФОТО | Безвременска елеганција на нашата прва дама за официјалната посета на Грција

Претседателот Стево Пендаровски беше во дводневна официјална посета на Грција. За време на посетата, претседателот беше придружуван од сопругата, Елизабета Ѓоргиевска, а беа пречекани со највисоки државни и воени почести од грчката претседателка Катерина Сакеларопулу. Првата дама носеше креација на македонската дизајнерка Ирина Тошева. „За оваа важна посета, по желба на г-ѓа Елизабета Ѓоргиевска, се … Продолжи со читање ФОТО | Безвременска елеганција на нашата прва дама за официјалната посета на Грција