Фановите не веруваат дека Новак Ѓоковиќ ќе игра во финалето на „Ролан Гарос“

Познати се полуфиналните двојки на грен слем турнирот „Ролан Гарос“ во машка конкуренција, првиот светски рекет Карлос Алкараз во „финале пред финалето“ ќе игра против Новак Ѓоковиќ. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Во второто полуфинале во Париз Александар Зверев ќе ги одмери силите против Каспер Руд. Пред одигрувањето на полуфиналните мечеви, фановите гласаа … Продолжи со читање Фановите не веруваат дека Новак Ѓоковиќ ќе игра во финалето на „Ролан Гарос“