Евро 2020 I Група Б: „Ѓаволски“ предизвик за Белгија

Репрезентацијата на Белгија се смета за еден од главните фаворити за триумф на ЕП, а одличната генерација предводена од Де Брујне, Лукаку, од 2016 година ја предводи Шпанецот Роберто Мартинез. На последниот голем настан, Белгија го освои третото место на СП 2018 година во Русија, а сега фановите и експертите … Продолжи со читање Евро 2020 I Група Б: „Ѓаволски“ предизвик за Белгија