Евро 2020 I Група А: Како да се победи Италија

Евро 2020 ќе биде отворено токму со натпреварот од групата А помеѓу Италија и Турција кој ќе се игра на „Олимпико“ во Рим. Најзвучо име во групата е Италија која е четирикратен светски шампион но има и европска титула од 1968 година. „Аѕурите“ пласманот на Евро 2020 го обезбедија на … Продолжи со читање Евро 2020 I Група А: Како да се победи Италија