Евро 2020 | Група Ц: Холандија е фаворит, македонските фудбалери предвреме „отпишани“!

Утре официјално започнува Европското првенство, а ние продолжуваме со претставувањето на репрезентациите кои ќе учествуваат на континенталниот собир. Во групата „Ц“ домаќини ќе бидат Букурешт и Амстердам, а покрај Македонија, ќе настапат уште селекциите, Холандија, Австрија и Украина. На прв поглед најголеми шанси за првото место во оваа група им … Продолжи со читање Евро 2020 | Група Ц: Холандија е фаворит, македонските фудбалери предвреме „отпишани“!