Ериксен од болница испрати нова порака, наскоро доаѓа на стадион

Добри вести пристигнуваат од Копенхаген каде за малку во саботата ќе се случеше голема трагедија кога најдобриот дански репрезентативец Кристијан Ериксен колабираше, а вчера беше потврдено дека срцето му застанало на неколку моменти. За тоа колку блиску Ериксен беше до смртта,  открива лекарот на данската репрезентација. – Колку недостасуваше до најлошото сценарио? Беше мртов… Успеавме … Продолжи со читање Ериксен од болница испрати нова порака, наскоро доаѓа на стадион