Ердоган по ужасниот земјотрес: Заедно ќе ја надминеме оваа катастрофа

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го коментираше катастрофалниот земјотрес што рано утринава ја погоди јужна Турција. Магнитудата на земјотресот била 7,8 степени според Рихтеровата скала. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Официјалниот биланс на загинати, според последните информации, низ Турција и Сирија сега изнесува повеќе од 500, а речиси 2.000 се повредени. Во тек … Продолжи со читање Ердоган по ужасниот земјотрес: Заедно ќе ја надминеме оваа катастрофа