Џејсон Момоа и Лиза Бонет се разделуваат: Актерската двојка ја споделија веста на поетичен начин

Џејсон Момоа, познат по улогите во „Aquaman“ и „Game of Thrones“ и неговата сопруга, актерката Лиза Бонет се разделуваат. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber 42-годишниот актер ја потврди веста на својот инстаграм-профил објаснувајќи им на своите бројни следбеници и обожаватели дека одлуката била заедничка. „Сите сме се променивме во ова предизвикувачко време. Се … Продолжи со читање Џејсон Момоа и Лиза Бонет се разделуваат: Актерската двојка ја споделија веста на поетичен начин