Џафери молчи за предлогот една изборна единица

Молк од претседателот на Собранието Талат Џафери дали воопшто има намера да ја свика седницата за измени на Изборниот законик во делот на изборниот модел откако помалите партии од власта со писмо побараа првиот парламентарец по речиси една година откако ги поднеле измените, конечно Собранието да почне со расправа на таа тема. Добиј ги најважните вести, … Продолжи со читање Џафери молчи за предлогот една изборна единица