ДУИ сплете пајакова мрежа која ќе ја одведе во опозиција: Заев може да формира влада и без Ахмети

Функционерите на ДУИ јавно не отстапуваат од барањето за премиер Албанец, а Буајр Османи во интервју за грчи „Етнос“ дури беше и дециден дека неговата партија ќе го добие мандатот за состав на нова влада и дека тие ќе одлучат кој ќе влезе во владата. Кандидатот за премиер на интегративците, Насер Зибери смета дека лидерите … Продолжи со читање ДУИ сплете пајакова мрежа која ќе ја одведе во опозиција: Заев може да формира влада и без Ахмети