Докторот на Данска открива: Ериксен остана без пулс, со масажа на срцето му го спасивме животот

Немилите сцени од „Паркен“ стадионот во Копенхаген кога колабираше Кристијан Ериксен и лекарите се бореа за неговиот живот, го одбележаа стартот на Евро 2020. Повеќе од 20-тина минути, лекарите на данската репрезентација се бореа и на крајот успеаја да му го спасат животот на Ериксен, но докторот Мортен Боесен потврди дека животот на фудбалерот висел … Продолжи со читање Докторот на Данска открива: Ериксен остана без пулс, со масажа на срцето му го спасивме животот