Директорот на Австралија Опен: Ѓоковиќ го освои турнирот со тешка повреда

Новак Ѓоковиќ неодамна го освои Австралија Опен, а за неговата победа сега зборуваше директорот на турнирот Крег Тајли. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Ѓоковиќ долго време се мачеше со повредата на задната ложа и на дел од натпреварите можеше да се забележи дека му прави проблеми. Сепак, во јавноста постоеа и соменвања дека … Продолжи со читање Директорот на Австралија Опен: Ѓоковиќ го освои турнирот со тешка повреда