Димитријевиќ најпрецизен во победата на Валенсија

Екипата на Валенсија ја оствари првата победа во новата сезона во кошаркарската АЦБ лига, а македонскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ беше најпрецизен во својот тим. Валенсија славеше на гостувањето кај Манреса со 69:89, а Димитријевиќ кој беше дел од првата петорка постигна 17 поени и имаше шест асистенции. Покрај Димитријевиќ, Жосеп Пуерто даде 17 поени, додека … Продолжи со читање Димитријевиќ најпрецизен во победата на Валенсија