Димитријевиќ меѓу најефикасните на последниот меч годинава во Шпанија!

Во 16 коло од најсилното шпанско првенство екипата на Хувентуд Бадалона загуби убедливо на домашен терен од Сан Пабло Бургос со резултат 78:95. Иако доминираше домаќинот во првото полувреме, достигнувајќи и предност од „плус осум“ (16:8), на крајот гостите направија целосен пресврт, освојувајќи ги третата и последната четвртина со 18:31, … Продолжи со читање Димитријевиќ меѓу најефикасните на последниот меч годинава во Шпанија!