Давид Дејвис би можел да биде новиот тренер на Вардар 1961

Непосредно пред почетокот на домашниот натпревар во малата сала на СЦ „Јане Сандански“ против Охрид, РК Вардар 1961 и тренерот Веселин Вујовиќ спогодбено го раскинаа договорот. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Денешниот меч од клупата играчите на Вардар 1961 ги водеа Стојан Петрушевски и Владо Недановски. Лошите резултати оваа сезона во Лигата на … Продолжи со читање Давид Дејвис би можел да биде новиот тренер на Вардар 1961