Бум од Италија: Јувентус остана без комплетната управа!

Вистински потрес одекна вечерва од Торино – комплетната управа на Јувентус, вклучувајќи ги потпретседателот на клубот Павел Недвед и претседателот Андреа Ањели, поднесе оставки. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Ова е голема вест во фудбалскиот свет и означува крај на една ера. Ањели на чело на клубот беше од 2010 година. Засега нема … Продолжи со читање Бум од Италија: Јувентус остана без комплетната управа!