БРАВО: Калин Ивановски ќе игра во четвртфиналето на Вимблдон

Талентираниот македонски тенисер Калин Ивановски продолжува со одличните игри на Вимблдон во јуниорска конкуренција каде денеска обезбеди пласман во четвртфиналето. Ивановски во осминафиналето во три сета со 6:4,5:7,6:0 го победи осмиот носител Едас Бутвилас. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Have you ever seen a match point like this? 😯 Kalin Ivanovski with an … Продолжи со читање БРАВО: Калин Ивановски ќе игра во четвртфиналето на Вимблдон