ВИДЕО: Бомбаш самоубиец се разнесе близу полициска станица во Анкара

Терористички напад се случил денеска во Анкара, кога бомбаш самоубиец активирал експлозивна направа во близина на Министерството за полиција. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Министерот за внатрешни работи, Али Јерликаја вели дека „еден терорист се разнел, а другиот е неутрализиран  во терористичкиот напад врз седиштето на турската национална полиција во главниот град Анкара. … Продолжи со читање ВИДЕО: Бомбаш самоубиец се разнесе близу полициска станица во Анкара