Блиските од семејството на Мијалков повикани во полициска станица

Членови на најблиското семејство на Сашо Мијалков, неговиот брат, но и сите кои биле во неговото приватно обезбедување се повикани во полициска станица, дознава „Слободен печат“. Повиканите, како што велат од истрагата, ќе треба да дадат исказ за последните активности и движења на избеганиот екс директор на УБК. Според соговорниците, … Продолжи со читање Блиските од семејството на Мијалков повикани во полициска станица