Биланси од судирите на Ерменија и Азербејџан во Нагорно Карабах (ВИДЕО)

Ерменското Министерство за одбрана соопшти дека соперникот Азербејџан во денешните судири во Нагорно-Карабах изгубил четири хеликоптери, 15 беспилотни летала и 10 тенкови и борбени возила, јавија руските медиуми. Министерството за одбрана на Ерменија со соопштението до медиумите испрати и снимки од уништените тенкови. Танки и артиллерийские орудия едут по Степанакерту … Продолжи со читање Биланси од судирите на Ерменија и Азербејџан во Нагорно Карабах (ВИДЕО)