Барди: Ние играме за второто место, а не за четврто или петто

Стандардниот член на македонската фудбалска репрезентација, Енис Берди, смета дека тој и неговите соиграчи на утрешниот натпревар против Ерменија во претпоследното коло од квалификациите за СП 2022 година, мора заедно да се борат како тим за да дојдат до победата. Иако фановите очекуваат големи работи од репрезентацијата, фудбалерот на Леванте вели дека мора да се … Продолжи со читање Барди: Ние играме за второто место, а не за четврто или петто