Бакингамската палата покрена истрага поради Меган Маркл

По објавата на британските медиуми дека Меган била премногу груба со членовите од персоналот, реагираше и Бакингамската палата… Бакингамската палата соопшти вчера дека ќе ги истражи наводите на британскиот медиум „Times“ дека Меган Маркл (39) малтретирала неколку членови од персоналот пред да ги напушти кралските должности и да започне самостоен живот во Америка. Од палатата … Продолжи со читање Бакингамската палата покрена истрага поради Меган Маркл