АТП објави листа на која Ѓоковиќ е пред Надал и Федерер

АТП на официјалниот профил на социјалните мрежи објави листа на тенисери кои имаат највеќе „најголеми“ титули и на неа прв е шампионот на Австралија Опен, Новак Ѓоковиќ. Српскиот тенисер и најдобар во однос на големите ривали Рафаел Надал и Рожер Федерер кога станува збор за титулите на најголемите и највредните турнири, Ѓоковиќ и лидер на … Продолжи со читање АТП објави листа на која Ѓоковиќ е пред Надал и Федерер