ВИДЕО I Апсења на московскиот аеродром „Внуково“: Приведени повеќемина приврзаници на Навални

Руската полиција уапси неколку приврзаници на опозиционерот Алексеј Навални на московскиот аеодром Внуково. Тие таму го чекаат Навални да долета од Германија. На видео-снимките објавени на социјалните мрежи се гледа како полицијата ја приведува опозициската политичарка Љубов Собољ. Навални попладнево се враќа во Русија од Германија каде се лекуваше од … Продолжи со читање ВИДЕО I Апсења на московскиот аеродром „Внуково“: Приведени повеќемина приврзаници на Навални