Алек Болдвин се огласи за првпат по трагедијата: Срцето ми е скршено

Американскиот актер Алек Болдвин се огласи на социјалните мрежи за првпат по трагичниот инцидент на снимањето на филм во државата Њу Мексико, кога тој случајно ја застрела и ја уби директорката на фотографија Халина Хачинс и го рани режисерот на филмот, Џоел Соуза. View this post on Instagram A post shared by Alec Baldwin (@alecbaldwininsta) … Продолжи со читање Алек Болдвин се огласи за првпат по трагедијата: Срцето ми е скршено