Алек Болдвин обвинет за шовинизам: Презаситен од социјалните медиуми, актерот го избриша својот профил на Твитер

Холивудскиот актер и комичар Алек Болдвин го избриша својот твитер – профил откако тој „се вмеша“ во расправија на таа социјална мрежа за улогата на Џулијан Андерсон во серијата „Круна“, и нејзиниот акцент. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Откако го доби Златниот глобус за интерпретацијата на Маргарет Тачер, Андерсон изненади многумина заблагодарувајќи се … Продолжи со читање Алек Болдвин обвинет за шовинизам: Презаситен од социјалните медиуми, актерот го избриша својот профил на Твитер