Ал-Келаифи му нуди на Мбапе да биде шеф на проектот на ПСЖ само за да остане во Париз

Челниците на ПСЖ не се откажуваат од намерата да го задржат Килијан Мбапе на „Паркот на принцевите“ и за таа цел се подготвени на неверојатен потег, да му дозволат на одличниот напаѓач да има целосна контрола на фудбалскиот проект. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Договорот на францускиот репрезентативец истекува на крајот од сезоната … Продолжи со читање Ал-Келаифи му нуди на Мбапе да биде шеф на проектот на ПСЖ само за да остане во Париз