Актерката Силвија Стојановска обвинета за шверц на кокаин од Колумбија

Јавното обвинителство на Македонија поднесе обвинение против актерката Силвија Стојановска и нејзиниот партнер Воислав Будисавјевиќ кој е првоосомничен за организирање на шверц со кокаин. Двајцата од ОЈО се обвинити за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори. Како што соопшти Јавното обвинителство, по спроведената меѓународна операција „Колибри” во која … Продолжи со читање Актерката Силвија Стојановска обвинета за шверц на кокаин од Колумбија