Ахмети понудил Османи да оди „курбан“ за да се смират страстите во ДУИ, но „огнените“ одбиле

Групата незадоволни функционери и членови од Демократската унија за интеграција (ДУИ), која вчера преку писмо изразија револт од партиската политика на поставување кадри на државни позиции, наведувајќи го Артан Груби како една од клучните причини што ДУИ губи гласови, вчера добиле понуда од Мала Речица да биде „жртвуван“ Бујар Османи, а за министер за надворешни … Продолжи со читање Ахмети понудил Османи да оди „курбан“ за да се смират страстите во ДУИ, но „огнените“ одбиле