Ахмети го постави Бујар Османи за прв човек на ДУИ во Чаир, Изет Меџити е гневен

Потпретседателот на владејачката Демократска унија за интеграција (ДУИ) и еден од предводниците на незадоволните членови на партијата кои се претставуваат како „огнена група“, Изет Меџити, во изјава за „ТВ21“ ја искоментира одлуката на лидерот на ДУИ, Али Ахмети, да го именува Бујар Османи за координатор на огранокот на партијата во Чаир. Добиј ги најважните вести, … Продолжи со читање Ахмети го постави Бујар Османи за прв човек на ДУИ во Чаир, Изет Меџити е гневен