Ѕвездите на ПСЖ го навлекоа бесот на јавноста: Пијани и полуголи само еден ден по поразот од Борусија (ВИДЕО)

Навивачите на францускиот тим се огорчени и бесни на своите миленици откако се појави видео снимка од разулавената забава само еден ден по поразот од Борусија Дортмунд (2:1) во осминафиналето од Лигата на шампионите.

Разгалените ѕвезди на ПСЖ како да не го имаат фудбалот на највисокото место на приоритетите, и на забавата во средата по повод 27. роденден на Мауро Икарди, 32. на Ду Марија и 33. на Кавани, закупија простор во кој со големи количини на алкохол се славеше до утрото.

Според снимките највесели беа Нејмар и Кавани кои до толку се опуштија што се соблекоа голи до појас, а подоцна им се приклучи и обично тивкиот голман, Кејлор Навас.
Според француските медиуми, „најпристоен“ на забавата бил Килијан Мбапе.

Прочитајте и...  Килијан Мбапе е желбата на Зидан (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Шалке ги моли навивачите да не си ги бараат парите за сезонските билети

Слободен печат

Садио Мане човекот со големо срце: Тешкото детство го направи одличен фудбалер и уште подобар човек (ВИДЕО)

Слободен печат

Реал Мадрид го следеше примерот на Барселона, им ги намали платите на фудбалерите

Слободен печат

Допингот нема да помине неказнето ниту за време на кризата

Слободен печат

Колку вредат најдобрите фудбалери, историско понижување за Меси и Роналдо

Слободен печат

Пуч во Барселона, претседателот Бартомеу ги брка непослушниците

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вујо Мајсторе без влакна на јазикот: Во фудбалот како да се перат пари

Слободен печат

Дракслер ја откачи девојката по 10 години и во карантин е со секс бомба (ВИДЕО)

Слободен печат

Бунт на Холанѓаните: Коронавирусот сее страв низ светот, а Федерацијата сака да се игра фудбал

Слободен печат

УФЦ најде дупка во законот и ја откри локацијата каде ќе се одржуваат борбите

Слободен печат

Италијански олимпиец почина од коронавирус

Слободен печат

Лисабонските „лавови“ со нов договор за Ристовски!?

Слободен печат