Ѕвездата на серија „Изгубени“ го победи коронавирусот: Оваа болест е различна од сите други! (ВИДЕО)

Актерот Даниел де Ким, најпознат по улога во серијата „Изгубени“, објави дека е излечен од коронавирус, 10 дена по објавата дека е позитивен на Ковид 19.

Актерот се огласи преку Инстаграм, каде ја објави убавата вест и со своите обожаватели го сподели своето искуство со оваа опасна болест која го зафати целиот свет.

„Добрата вест е што веќе немам коронавирус. Оваа болест е поинаква од сите други. Ниту минатата недела не беше наивна. Откако завршив со лекување, се чувствував подобро и поздраво, мислев дека сега мојот имунитет ќе ја заврши работата, но се чини дека бев премногу самоуверен.  Престанав да пијам лекови и кога тоа го направив, се чувствував многу слабо и уморно. Наеднаш ги загубив сетилата за мирис и вкус“, вели Даниел во видеото кое го објави на Инстаграм.

Иако по една недела не закрепнал целосно, тој повеќе немал симптоми како на почетокот, ниту пак грозница.

„Повеќе не ме фаќаше грозница, но и натаму се чувствував доста лошо. Докторот ми објасни дека тоа се симптоми предизвикани од нешто што се вика поствирусно воспаление, но слушав дека кај некои луѓе може да трае со недели“, објасни актерот, кој за среќа, се ослободи од овие симптоми и сега е потполно здрав.

„Ви благодарам на убавите желби во текот на ова непријатно искуство. Се надевам дека овие информации им се од корист на сите кои им се потребни. Да продолжиме да шириме љубов и да се молиме за сите погодени од оваа болест“, порача актерот во коментар.

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 24 ноември: Ќе бидете расположени за љубов и за покажување емоции

Поврзани вести

ФОТО| Попопуларна и од познатите: Таа е првата личност која успеа да собере 100 милиони следбеници на ТикТок

Слободен печат

Расправа меѓу историчарите: Ако Камала Харис е „втора дама“, дaли нејзиниот сопруг ќе биде „втор господин“?

Слободен печат

Гест за почит: Ед Ширан донираше 10.000 фунти за болницата која се грижеше за неговата покојна баба

Слободен печат

Марина Туцаковиќ поминува низ хемотерапија – Искрено, не се чувствувам подобро!

Слободен Печат

Колегите од „Амадеус бенд“ неутешни по смртта на Бојан: Немаше ниту еден здравствен проблем

Слободен печат

Интервју со Кристина Арнаудова-Петровски: Веќе некое време не сум дел од естрадата

Анита Златкова

Остави Коментар