Ѕвездата на Дизни зад решетки: Го претепала момчето!

Американската глумица Рони Хавк (21), која се прослави со улогата на Рејчел Диаз во комедијата на Дизни „Stuck in The Middle“ и со улогата на Оливија во комедијата на Нетфликс „On My Block“ е уапсена бидејќи го претепала нејзиното 20-годишно момче, Мајлс Фелон.

Фелон имал видливи повреди и гребаници по лицето и по телото кога полицијата стигнала во нивниот дом.

Хавк треба да се појави на суд на 11 декември годинава, а за да излезе од притвор треба да плати кауција од 100.000 долари.

Мајлс и Руни / Фото: Инстаграм пост на Рони / 20 јули 

На 20 јули младиот пар објавил фоптографија на која изгледаат среќни заедно. Тие се забавуваат една година, а Рони себеси се нарекува активистка која се бори против насилство, а очигледно тоа самата го демантира со своето однесување.

Прочитајте и...  Водич за зимница: Стари рецепти од нашите баби за најдобри домати, пиперки и кисели краставички

Прочитај повеќе

Почина „Мама Рамбо“, мајката на Силвестер Сталоне

Слободен Печат

Фаталната Саманта од „Сексот и градот“ зад себе има три пропаднати брака, а љубовта на својот живот ја најде по 60. година

Слободен печат

Разговор со Маргарита Арсова, координатор на „Синедејс“: „Филм на секое платно“ ги оживува старите заборавени кинолокации во Скопје

Јасмина Кантарџиева Димков

Водич за зимница: Стари рецепти од нашите баби за најдобри домати, пиперки и кисели краставички

Слободен Печат

Пријателките од „Пријатели“ на доделувањето на „Еми“: Цимерки сме од 1994 година!

Слободен печат

Марк Ентони изнесе непознат детаљ за Џенифер Лопез: Таа сакаше да се прикрадува и да ги прислушува своите вработени

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дали може симптомите на ковид-19 да се појават и веднаш да исчезнат?

Слободен печат

Што кога на децата им е досадно? Еве неколку предлози

Слободен печат

Осум знаци на усните што ја откриваат здравствената состојба – од дијабетес до болести на црниот дроб

Слободен печат

Дневен хороскоп за 22 септември: Верувајте во себе и покажете им на сите дека знаете што сакате

Слободен печат

Виц на денот: Корона

Слободен печат

Избран е најдобриот филмски лик на сите времиња: Неговиот широк спектар на емоции, ги освои срцата на гледачите!

Слободен Печат