Зверев збесна и го остави татко си во солзи: Не можам е**но да сервирам (ФОТО)

Германскиот тенисер направи дури 10 двојни сервис грешки во дуелот против Стефанос Циципас.

Александер Зверев имаше катастрофален настап на АТП Купот во поразот од 1:6,4:6 од Стефанос Циципас, тој делуваше очајно на теренот и постојано им се дереше на луѓето во својот бокс и со таквото однесување успеа да го расплаче својот татко.

„Не разбирам. Едноставно не можам да погодам добар сервис. Не можам. Кажи ми што треба да правам? Моите удари од основната линија се добри, се останато функционира солидно, но едноставно не можам да погодам сервис? Е**те се“, им се дереше Зверев на луѓето во неговиот бокс.


Колку беше очајна играта на германскиот тенисер покажува и статистиката, тој имаше само 10 винер поени. Тој својата нервоза ја искали и врз татка си:

Прочитајте и...  КОМИЧНО: Можеби затоа Арсенал и Јуве се откажаа од потписот на Курзава! (ВИДЕО)

„Замолчи, ми зборуваше глупости. Не можам вака е**но да сервирам“.
Веднаш по овие зборови камерата го фати неговиот татко чии очи беа полни со солзи.

Прочитај повеќе

Македонија без промени на ФИФА ранг листата

Слободен печат

Мурињо: Али не е лут на мене, го заменив и тимот се подобри! (ВИДЕО)

Слободен печат

Вернер „горд“ што се поврзува со трансфер во Ливерпул

Слободен печат

Чупиќ: Имавме состанок со Самсоненко, до крајот на месецот ќе знаеме нешто повеќе!

Слободен печат

Меси: Би сакал да се врати Нејмар, а Мартинез е одличен напаѓач!

Слободен печат

Аталанта ја растури Валенсија, Нагелсман го надмудри Мурињо (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

1 × пет =

Прочитај повеќе

Де Брујне во главната улога во триумфот на „граѓаните“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардарци во осминафиналето на ЛШ најверојатно против тимот преку кој лани обезбедија фајналфор

Слободен печат

Тренерот на Лајпциг е нов рекордер во Лигата на шампионите

Слободен печат

Халанд е најголемата грешка на еден од најдобрите ловци на таленти

Слободен печат

Тодоров го избра конечниот список: Отпаднаа тројца дебитанти

Слободен печат

Рашфорд неизвесен и за Европското првенство

Слободен печат