-5 C
Скопје

Зверев се брани од нападите дека е насилник: Олга лаже дека ја тепав

Германскито тенисер Александер Зверев се огласи по обвинувањата од неговата поранешна девојка Олга Шарипова дека ја злоставувал.

Деновиве Александар Зверев се најде во центарот на вниманието на јавноста, но не поради неговите тениски квалитети, туку бидејќи беше обвинет од поранешните девојки.
Бренда Патеа со која Зверев се забавуваше до неодамна, изјави дека намера заедно со него да го расте детето кое го чекаат.

– Последните денови беа голем предизвик за мене. Ќе станам такко на 23 години и се радувам на тоа. И покрај тоа што со Бренда не сме повеќе заедно, имаме добар однос и ја превземам одговорноста и обврските за еден иден татко. Заедно ќе се грижиме за детето. Но повеќе од тоа нема да зборувам во јавоста. Сигурен сум дека Бренда и јас можеме да се снајдеме во новата улога и без медиумите – изјави Зверев.


Германецот исто така ги демантираше обвинувањата на Олга Шарипова со која исто така беше во врска, дека е насилник и ја злоставувал.

Прочитајте и...  „Фараоните“ не се залетуват: Македонија е потежок противник од Чиле

– Тука се и неоснованите обвинувања од поранешната девојка Олга Шарипова за што прочитав во медиумите и ме растажија. Се знаеме со Олга уште од деца и заедно поминавме многу работи. Криво ми е што зборува такви работи. Едноставно, тоа не е точно. Бевме во врска која ја завршивме одамна и не знам зашто сега Олга ме обвинува. Се надевам дека заедно ќе најдеме начин да ги разјасниме овие обвинувања на разумен начин – вели Зверев.

Поврзани вести

ВИДЕО: Харден со деби од соништата, „трипл-дабл“ против Орландо Меџик!

Слободен печат

ВИДЕО: Лестер ги раздвои Јунајтед и Ливерпул на табелата, минималец на Челси

Слободен печат

Честитка од Пендаровски за одбојкарите за пласманот на ЕП

Слободен печат

СП Египет: Нов убедлив триумф на Шведска, Русите ја изненадија Словенија

Слободен печат

Дебаклот од Египет е вториот најголем во историјата на Македонија на ЕП и СП

Слободен печат

Јокиќ е полн со трикови

Слободен печат

Остави Коментар