Зверев: Самодовербата ми е на нула - Слободен печат

Зверев: Самодовербата ми е на нула

Александер Зверев е најнепријатното изненадување на стартот од третиот годинашен гран слем, Вимблдон. Германецот кој беше четврти носител е елиминиран уште на стартот од чешкиот тенисер, Јиржи Весели со 3:1 во сетови (4:6,6:3,6:2,7:5).

– Ова беше типичен гран слем меч за мене. Започнав добро и потоа се случија една две работи кои не беа во моја корист и се се распадна. не загубив поради играта, едноставно самодовербата ми е на нула – изјави Зверев.

Покрај Зверев, кај дамите е елиминирана втората носителка, Наоми Осака која не беше расположена да дава одговори на прашањата на новинарите. Осака загуби од Јулија Путинцева во два сета со 7:6,6:2.

– Едноставно не одиграв добро, но не сум изненадена од нејзината игра бидејќи и во минатото имавме неизвесни дуели. Во женскиот тенис секој може да победи секого. Поради тоа воопшто не ми е лесно – рече Осака.

Прочитај повеќе

Наинголан му се одмазди на „својот“ Интер (ВИДЕО)

Слободен печат

15. четвртфинале во Мелбурн за Федерер

Слободен печат

Стокхолм под опсада: 20.000 Хрвати ќе ги бодрат „коцкестите“

Слободен печат

Македонката Јана Атанасовска триумфира на трка во слалом во Чешка

Слободен печат

Атлетичарот Стојоски постави нов државен рекорд на 400 метри

Слободен печат

Дувњак МВП на Европското првенство, екс вардарци во идеалниот тим

Слободен печат

Остави Коментар

5 × four =

Прочитај повеќе

Борба за ракометниот трон: Атомскиот ракомет на „фуријата“ или „старата школа“ на Червар

Слободен печат

Гвардиола му оддаде почит на Ливерпул: Тие се фантастични, неверојатни

Слободен печат

Леброн Џејмс за историското постигнување: Ова делува нереално

Слободен печат

„Шверцерите“ нема да навиваат за Косово

Слободен печат

Историска ноќ за Леброн Џејмс, го помина Коби Брајант и стана трет најдобар стрелец во историјата на НБА (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ експресно во четвртфиналето, крај за Кори Гоф

Слободен печат