Зрињски им одржа лекција на „Пандевци“

Академија Пандев имаше неславно деби во европските купови иако најавите беа дека противникот е идеален за премиерниот настап во Европа. „Пандевци“ на Националната Арена „Тодор Проески“ се поразени со 0:3 од поранешниот шампион на БиХ, Зрињски кој притоа им одржа вистинска фудбалска лекција.

Поранешниот шампион на БиХ покажа дека желбите се едно, а реалноста сосема нешто друго. Тимот од Мостар, дилемите околу победникот ги реши уште во првото полувреме, Ирфан Хаџиќ го отвори резултатот во 12. минута додека Станиша Мандиќ во 28. минута донесе водство од 2:0 за Зрињски.

Конечниот резултат го постави Миљан Говедарица во второто полувреме и со тоа ги реши сите дилеми околу патникот во втората рунда од квалификациите за Лигата на Европа.

Прочитајте и...  Нова регионална кошаркарска лига - Србија, Грција, Македонија..!?

На денешен ден Вардар ја освои втората титула во Лигата на шампионите! (ВИДЕО)

Барселона криела дека има пет заразени играчи?

Драгана Ристова: Учев од Раул Гонзалез, кој несебично ми го предаде неговото знаење