Зошто ветингот не смее да се претвори во нова лустрација

Во викенд изданието на „Слободен печат“ читајте ја анализата „Зошто ветингот не смее да се претвори во нова лустрација“.

Допрва ќе се анализира кој сѐ ќе биде опфатен со ветингот во правосудството, кој и на кој начин ќе ја врши проверката и какви последици ќе сносат судиите што ќе бидат фатени во корупција или во спрега со мафијашко-криминалните подземја.

Во „Слободен печат“ читајте ги колумните на Срѓан Ивановиќ, Ана Анастасовска, Бранко Тричковски, Манчо Митевски, Жанета Скерлев, Ненад Јовановиќ.

Во викенд-изданието читајте и за средбата на македонскиот претседател Стево Пендаровски со српскиот колега Александар Вучиќ, како и за улогата на Србија во обновата на европската екстремна десница.

Прочитајте и...  Николовски: Источниот регион е добар пример дека кога се работи домаќински, има резултати

Прочитај повеќе

Најмалку 43 убиени во судири во Јужен Судан, украдени и десетици говеда

Слободен печат

ГОЛЕМА РАЦИЈА ВО ИТАЛИЈА: Уапсени три лица за детска порнографија

Слободен печат

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ се обврзува на 640 милиони субвенции, загарантиран откуп за земјоделците и 4 милијарди домашни и странски инвестиции

Слободен печат

Хоти ги замоли пратениците во косовското Собрание да гласаат за измените на буџетот

Слободен печат

Заев од Кавадарци: Секоја година ќе ги зголемуваме платите на здравствените работници и соработници до 10 отсто

Слободен печат

РЕКОРДЕН БРОЈ ЗАБОЛЕНИ: Флорида потврди 11.458 новозаразени со коронавирусот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Николоски: Референдумска излезност на 15 јули за обнова на Македонија

Слободен печат

Прва жртва од коронавирус во Малешевијата

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Слободен печат

Стапија во сила новите уставни амандмани во Русија

Слободен печат

Четворица новозаразени од коронавирусот во Кичево

Слободен печат

Богојески од Крушево: Очекувам сите крушевчани без разлика на нивната политичка припадност да гласаат за Македонски концепт

Слободен печат