Зошто ветингот не смее да се претвори во нова лустрација – Слободен печат
ВестиМакедонија

Зошто ветингот не смее да се претвори во нова лустрација

Во викенд изданието на весникот „Слободен печат“ читајте:

Во викенд изданието на „Слободен печат“ читајте ја анализата „Зошто ветингот не смее да се претвори во нова лустрација“.

Допрва ќе се анализира кој сѐ ќе биде опфатен со ветингот во правосудството, кој и на кој начин ќе ја врши проверката и какви последици ќе сносат судиите што ќе бидат фатени во корупција или во спрега со мафијашко-криминалните подземја.

Во „Слободен печат“ читајте ги колумните на Срѓан Ивановиќ, Ана Анастасовска, Бранко Тричковски, Манчо Митевски, Жанета Скерлев, Ненад Јовановиќ.

Во викенд-изданието читајте и за средбата на македонскиот претседател Стево Пендаровски со српскиот колега Александар Вучиќ, како и за улогата на Србија во обновата на европската екстремна десница.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close