Зошто сите навиваат за Фани на „Вимблдон“? (ФОТО)

Фани се обидува преку квалификациите да обезбеди настап на третиот грен слем сезонава.

„Вимблдон“ кој официјално започнува на 1 јули можно е ова година да има уште една атрактивна секси тенисерка во главниот ждреб.

Фани може да им се „закани“ на Марија Шарапова, Ежени Бушар и останатите тенисерки кои важат за најубави на турнирот.

View this post on Instagram

dont think bout it n u will be fine

A post shared by Fanny Stollar (@fannystollar) on

View this post on Instagram

Doin too much🤦🏼‍♀️💆🏼‍♀️

A post shared by Fanny Stollar (@fannystollar) on

Доаѓа од Унгарија, во првото коло од квалификациите на „Вимблдон“ ја совлада јапонската натпреварувачка Нао Хибино.

Сега ја чека дуел со Катарина Кава од Полска, а доколку ја скокне и таа пречка, ќе остане само уште еден предизвик на патот кон главниот турнир. И во минатото го привлекува вниманието со провокативни слики на Инстаграм.

Кога сме веќе кај „Вимблдон“, во женска конкуренција прва носителка ќе биде Ешли Барти од Австралија, а кај мажите е Новак Ѓоковиќ (Србија).

View this post on Instagram

Day trip for vibezz

A post shared by Fanny Stollar (@fannystollar) on

View this post on Instagram

Omw👼🏼

A post shared by Fanny Stollar (@fannystollar) on

View this post on Instagram

Bad vibes dont go w my outfit 😎

A post shared by Fanny Stollar (@fannystollar) on

Прочитајте и...  Предупредување од Јапонија, ако продолжи кризата Олимписките игри се неизвесни и за 2021 година

Прочитај повеќе

Се огласи Барселона: Лага се обвинувањата за корупција

Слободен печат

САМО ВО РУСИЈА: Фудбалерот на месецот наградата ја доби преку дрон (ВИДЕО)

Слободен печат

ОВА Е ГАЗДА: Абрамович поради коронавирусот загуби 2.5 милијарди евра, но не ги намалува платите на никого

Слободен печат

Предупредување од Јапонија, ако продолжи кризата Олимписките игри се неизвесни и за 2021 година

Слободен печат

Шарапова шокирана од добиените пораки и телефонски повици

Слободен печат

Подметнат пожар на „Максимир”

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Екс претседателот на КФМ и советник за спорт на Заев под истрага на Антикорупционерите

Слободен печат

Фернандеш има осум идоли од Манчестер јунајтед

Слободен печат

Тренингот на напаѓачот на Астон Вила заврши многу лошо (ВИДЕО)

Слободен печат

Џонсон: Ни треба спорт во вакви времиња, но само доколку сите се безбедни!

Слободен печат

Пекар се обидува да спаси белгиски фудбалски великан

Слободен печат

Eкс играчот на Барса, Бабунски моќно и експлозивно од својот карантин! (ВИДЕО)

Слободен печат