20.8 C
Скопје

Зошто даската за сечење храна треба да се чува во фрижидерот?

Секој од нас би сакал малку дополнителен простор во фрижидерот, без оглед на неговата големина, а особено по поголемо снабдување со намирници за време на пандемијата. Ако ви треба малку повеќе простор, постои генијална идеја што ќе ви го овозможи тоа.

Сè што ќе ви е потребно е една или повеќе даски за сечење, пишуваат на веб-страницата zadovolna.hr.

Имено, таблата може да послужи како дополнителна полица, а на тој начин фрижидерот ќе попрегледен, а храната и пиjалаците ќе ви бидат веднаш на дофат.

На пример, можете едноставно да поставите даска – плоча за сечење храна на повеќе прехранбени производи, како што млекото во тетрапак пакување, со тоа што ќе ставите помали и пониски производи на неа.

Нутриционистката и новинарка Хедер Меклиш, која го презентираше овој трик, исто така има правило дека на неа се чуваат само производи што треба да се консумираат што е можно поскоро, производи на кои им поминува рокот на употреба или овошје или зеленчук кое е ја губи својата свежина.

Стоејќи на „лажната“ полица продуктите добива уште еден ден или продолжен рок на користење и секако истата игра улога на почетник да ги искористите производите навреме пред да завршат во корпата за отпадоци.

Поврзани вести

ВИДЕО+ФОТО: Необичното милениче на Селма Хајек: Запознајте го бувот Керинг

Слободен печат

ВИДЕО | Филипинката Раизел Грејс Калаго има шеснаесет години, но изгледа постаро од нејзината мајка: Синдромот на прогерија ја одзема нејзината младост

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | Суперхерој во Ватикан: Спајдермен се ракуваше со папата Франциск и му подари маска

Слободен печат

ВИДЕО: Погледнете го домот на Кара Делавињ, во кој е сеприсутен мотивот на вагина

М. Г.

Врвен спортист, но и „мамин син“: Роналдо ја прекинал врската со Ирина Шајк поради неговата мајка

Слободен Печат

Чоколади, колачи и вафли кои се добри за вашето здравје: Руски научници развија рецепти за безгрижно уживање во слатките задоволства

Слободен печат

Остави Коментар