Знаете ли кој е НАЈСТАРИОТ рбетник на планетата? (ВИДЕО) – Слободен печат
ЗабаваМагазинСлободна ТВ

Знаете ли кој е НАЈСТАРИОТ рбетник на планетата? (ВИДЕО)

Гренландска ајкула е најстарата ајкула на светот, а живее во просек 400 години. Погледнете некои интересни факти за неа.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close