„Златните“ српски одбојкари пристигнаа во Белград! (ВИДЕО) - Слободен печат

„Златните“ српски одбојкари пристигнаа во Белград! (ВИДЕО)

Европските одбојкарски шампиони веќе се наоѓаат во српскиот главен град, пред 13.00 часот слетаа на аеродромот „Никола Тесла“ каде беа пречекани од голем број на навивачи и новинарски екипи.

Да потсетиме, во големото финале на Европското првенство во Париз со резултат 3:1 по сетови славеше српската репрезентација против Словенија и по третпат стана шампион на Европа.

Како по традиција српските шампиони, така и во овој случај со одбојкарите, вечерва од 20.00 часот се очекува да бидат на балконот на градското собрание во Белград.

Интересен беше и фактот што на аеродромот со ист авион заедно со одбојкарите на Србија пристигнаа и младите кошаркари на Црвена Звезда.

Прочитај повеќе

Барнли го понижи Јунајтед, Тотенхем и Мурињо конечно победата (ВИДЕО)

Слободен печат

Јувентус без мака ја реши Рома (ВИДЕО)

Слободен печат

„Пандевци“ се засилија со Цикарски

Слободен печат

МОРБИДНИ ПОРАКИ ЗА МИХАЈЛОВИЌ: Заслужуваш да имаш канцер

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНИ БРОЈКИ: Во 2019 година потрошени неверојатни 7.3 милијарди долари за трансфери

Слободен печат

Зашто најдобриот фудбалер на светот да оди на позајмица?

Слободен печат

Остави Коментар

9 − four =

Прочитај повеќе

Европското ватерполо ќе добие нов владетел, Србија елиминирана

Слободен печат

Норвешка ја избра Хрватска, Словенија во полуфиналето против Шпанија

Слободен печат

Лампард е разочаран од голманот кој е платен 80 милиони евра

Слободен печат

Платини му се врати на фудбалот

Слободен печат

Карачиќ ја торпедира „Фуријата“, но Хрватска остана на второто место

Слободен печат

Федерер: Ми одговараат експресни победи

Слободен печат